PAIEŠKA  

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 
 

 

Kiek kainuoja MOBOTIX kameros?
Mobotix kamerų kainų diapazonas labai platus- nuo 2000Lt nesiekiančių minimalių galimybių modelių iki 10000Lt ir daugiau kainuojančių spec. paskirties kamerų, todėl tik kvalifikuoti MOBOTIX specialistai padės Jūms suprojektuoti ekonomiškiausią vaizdo stebėjimo sistemą. Norėdami gauti tikslesnę informaciją kreipkitės skyriuje „Kontaktai“ nurodytais telefonais

 

Firmoje naudojame 6 analogines vaizdo stebėjimo kameras. Esame nepatenkinti jų perduodamo vaizdo kokybe ir norėtume papildomai sumontuoti 2 Mobotix Megapixel rezoliucijos kameras. Pilnai perdaryti vaizdo stebėjimo sistemos neketiname, nes manome, kad dabar naudojamos kameros yra pakankamos patalpų vidui stebėti. Naudojamės programa PVview. Ar galėtume integruoti papildomas Mobotix kameras jau esamoje sistemoje?
Apgailestaujame, tačiau su Jūsų nurodyta programa nesame susidūrę. Mobotix kameros gali veikti su bet kuria vaizdo stebėjimo programa, skirta darbui su IP kameromis. Kaip alternatyvą siūlome Jums nemokamą programą MxControlCenter, kuri gali veikti ne tik su MOBOTIX kameromis, bet ir su kitų gamintojų IP bei įprastomis analoginėmis kameromis.

 

Sumontavome 2 dieninio-naktinio matymo kameras M12D. Dienos metu kamerų vaizdui priekaištų neturime. Naktį vaizdo kokybė nepatenkinama. Tik kai lauke prisnigę ir šviečia pilnatis galima kažką įžiūrėti. Kitu atveju matomas juodas ekranas.
Iš klausimo spėjame, kad Jūsų teritorijoje nėra jokio apšvietimo. „Naktinis matymas“ nereiškia, kad kamera gali veikti visiškoje tamsoje. Vaizdo sensoriaus technologija pagrįsta šviesos spindulio atspindžiu nuo stebimų objektų. Visos kameros (išskyrus šilumines) veikia tuo pačiu principu ir nė viena iš jų negali „matyti“ visiškoje tamsoje. Skiriasi tik kamerų jautrumas šviesai. Mobotix maktinio matymo kameroje naudojamas 10 kartų didesnio jautrumo sensorius (0.005Lx kai t=1s), galintis veikti labai silpno apšvietimo sąlygomis. Nors ir minimalus, tačiau apšvietimas yra būtinas.

 

Girdėjome, kad naktiniam vazdo stebėjimui būtina organizuoti foninį apšvietimą. Mūsų pastato fasadui naudojamas architekto suprojektuotas dekoratyvinis apšvietimas ir papildomai montuoti šviestuvų nepageidaujame. Kokią būtų išeitis?
Mobotix naktinio matymo kameros gali veikti infraraudonaisiais spinduliais. Siūlome stebimas teritorijas apšviesti IR prožektoriais. IR prožektorių šviesa žmogaus akiai yra nematoma.

 

Ketiname sumontuoti MOBOTIX vaizdo stebėjimo sistemą su 16 kamerų. Vaizdo įrašo kaupimui esame numatę kompiuterį, kuriame šiuo metu instaliuota Windows XP professional operacinė sistema. Deja ši operacinė sistema skirta dirbti tik su 10 prisijungimų vienu metu (sesijų). Atskirai perkant „Server“ tipo operacinę sistemą kaina gerokai išauga. Ar galima „apgauti“ Windows XP?

Apgauti Windows XP operacinės sistemos šiuo atveju nepavyks, tačiau MOBOTIX turi išeitį. Rekomenduojame kompiuteryje suinstaliuoti Linux operacinę sistemą. MOBOTIX kameros gali dirbti tiek su Windows , tiek su Linux programine įranga. Linux operacinė sistema neriboja prisijungimų skaičiaus ir yra nemokama. Mes taip pat turime specialų instaliavimo CD, kuris suprantamai, „žingsnis po žingsnio“ leidžia paruošti kompiuteryje linuksinį MOBOTIX failų serverį, jei Jūs neturite patirties dirbdami su Linux.

 

Užduoti klausimą